Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bodzentynie

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bodzentynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod adresem:

www.zspbodzentyn.szkolna.net

 

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22

Data publikacji strony internetowej: 2016-02-05

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2016-02-05

 

O dostępności serwisu internetowego mówimy wtedy, gdy wszyscy użytkownicy mają pełny dostęp do jego treści, mogą te treści zrozumieć, a wygodna nawigacja umożliwia logiczną i intuicyjną interakcję z serwisem strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

 

W  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie przeprowadzono samoocenę dostępności cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony – Test – European Internet Inclusion Initiative, z którego wynika, że strona internetowa www. zspbodzentyn.szkolna.net spełnia wymagania na dzień 2020-09-22 r. w 99.06%.

 

Dokłada się starań, aby bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail: spbodzentyn1@wp.pl Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

 

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

 

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna:

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bodzentynie mieści się w dwóch budynkach;

Budynek „A”- ul. Rynek Górny 11, 26 – 010 Bodzentyn.

Budynek „B”- ul. Wolności 4, 26-010 Bodzentyn


Do budynku „A” prowadzi pięć  wejść:

Dwoma wejściami od strony zachodniej (wejście do szkoły i wejście do przedszkola) wchodzi się po schodach. Od strony północnej (Rynek Górny) znajduje się wejście na plac szkolny z którego prowadzą trzy wejścia do budynku; jedno wejście do szkoły i oddzielne wejście do przedszkola nie posiadają barier architektonicznych z wyjątkiem drugiego wejścia do szkoły, przez szatnię, do której prowadzą schody. Sekretariat znajduje się na parterze budynku. Wewnątrz budynku znajdują się schody, jednak w przypadku braku możliwości poruszania się można skorzystać z windy znajdującej się w budynku. W pobliżu obiektu, przed wejściem od strony północnej znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń nie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na miejscu brak dostępnych pracowników znających język migowy. W budynku placówki są dostępne toalety dla osób niepełnosprawnych, brak pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla i oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

Do budynku „B” prowadzi cztery wejścia:

Wejścia od strony południowej i wschodniej (wejścia  zewnętrzne na blok sportowy) posiadają bariery w postaci schodów. Dwa wejścia główne do budynku (od strony zachodniej i wschodniej od strony placu szkolnego) posiadają niewielki pojedynczy schodek o wysokości około 10cm. Sekretariat znajduje się na pierwszym piętrze. Wewnątrz budynku znajdują się schody. Przed wejściem od strony wschodniej (plac szkolny) znajdują się miejsca parkingowe. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń nie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na miejscu brak dostępnych pracowników znających język migowy. W budynku placówki brak toalet dla osób niepełnosprawnych, brak pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla i oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

 

Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w urzędzie, w terminie co najmniej na 3 dni  robocze przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w placówce), z wyłączeniem sytuacji nagłych.

 

Zgłoszenia można dokonać w jednej z następujących form:

• e-mail na adres: spbodzentyn1@wp.pl

• faxem na nr: +48(41) 31-15-056

• listownie (3 dni liczone od dnia otrzymania zawiadomienia przez placówkę)

• telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na nr: +48(41) 31-15-056 lub +48(41) 31-15-282

 

Koordynator ds. dostępności:

Przemysław Kozera

tel. 413115056 lub 413115282

e-mail: przemokozera@wp.pl